film izle
 • Abone Ol
 • Facebook
 • Twitter
 • Google

Sarı Mercedes (Fikrimin İnce Gülü)

10-04-2013

Film Bilgileri
Sarı Mercedes (Fikrimin İnce Gülü)
29.029

Konu: Sarı Mercedes bir diğer adı ile Fikrimin İnce Gülü filminde ünlü oyuncu İlyas Salman karşımıza Bayram rolünde çıkmaktadır. Bayram gariban kendi halinde saf biridir. Bu yüzden yaşadığı köyde herkes onu horlamaktadır. Kimse ne sevgi ne de saygı göstermektedir. Onlara göre köyün işe yaramaz adamlarından bir tanesidir. Bayram'ın bir yavuklusu vardır ve onu alacağına söz verir. Ancak parası yoktur bunun için Bayram Almanya'ya çalışmaya gider. Almanya'da bir süre çalışır ve para biriktirir. Onu horlayan insanlara günleri gösterebilmek için bir de Almanya'dan sarı renkte bir mercedes alır. Bir gün mercedesi ile yola çıkar Almanya'dan. Türkiye'ye Kapıkule sınır kapısından girer girmez başına bambaşka sıkıntılar gelmeye başlar. Köyüne gelesiye kadar o çok sevdiği mercedesi adeta hurdaya dönmüştür. Moralleri oldukça bozuktur çünkü yolda yaşadığı olayları hiç tahmin etmemiştir. Birde köye geldiğinde yavuklusunun yaptığı ile karşılaşınca iyice kendini kaybeder. Yıkılmıştır. İlyas Salman'ın komedi ve dramı birleştiren filmi Sarı Mercedes bir diğer adı ile Fikrimin İnce Gülü yeşilçam nostalji türk yerli sineması filmi üç ülke Almanya, Fransa ve Türkiye'de çekilme özelliği de taşımaktadır.

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Sarı Mercedes (Fikrimin İnce Gülü) "
 1. OKan 07 Nisan 2014, 12:29 -

  Adalet ağaoğlunun Başaralı bir romanı, Film ödül aldığında Kimsenin filmin Yani romanın sahibine hak vermemiş olması garip tabi

 2. Serhat 31 Ağustos 2013, 12:29 -

  İlyas salman son filmlerinden bir tanesi Sarı Mercedes. Yavuklusu için Almanya yollarına düşen bir garibanın öyküsü. Klasik yeşilçam filmlerinden bir tanesi daha.

 3. Ezgi 11 Nisan 2013, 12:29 -

  ilyas salman sarı mercedes filminde mükemmel bir oyunculuk göstermiş.

Fullmuvi.com sitesinde 2014 yılının en iyi ve en yeni filmlerini, eski nostalji filmleri Türkçe dublaj Film izleme alternatifi ile full ve hd film izleme ayrıcalığıyla online ve bedava izleyebileceksiniz. En yeni vizyon filmleri yani vizyondaki filmler ile geçmiş yıllardaki en kaliteli ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki puanı gayet yüksek yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com sitesindeki en iyi ve vizyondaki en yeni filmleri burada bulabilirsiniz. Buna ek olarak Google sitemizde daha rahat gezsin diye Sitemap da eklendi.