film izle
 • Abone Ol
 • Facebook
 • Twitter
 • Google

Sarhoş Atlar Zamanı (Zamani Barayé Masti Asbha / Dema Hespên Serxweş / A Time For Drunken Horses )

05-03-2013

Film Bilgileri
Sarhoş Atlar Zamanı (Zamani Barayé Masti Asbha / Dema Hespên Serxweş / A Time For Drunken Horses )
22.772

Konu: İranlı kürt yönetmen Bahman Gobadi'nin ilk uzun metrajlı filmi olan, 2000 yılında yönetmenliğini yaptığı Kürtçe / Persçe Sarhoş Atlar Zamanı (Zamani Barayé Masti Asbha / Dema Hespên Serxweş / A Time For Drunken Horses ) filminde İran, Irak, Türkiye sınırında yaşan Kürt bir ailenin yaşadıkları, dramı anlatılmaktadır. Babası sınırda mayına basarak hayatını kaybetmiş olan Ayoup, ailesinin yokluğunda kardeşlerine bakmak zorundadır. Engelli kardeşi Madi'nin tedavisi için İran'a katır sırtında yük taşımaya başlar, bu sırada ablası da Madi ile ilgilenmektedir. Zorlu kış şartlarında bir süre o işten o işe koşturan Ayoup, sonunda abisinin tedavisine yetecek kadar para kazanmak için kaçakçılıktan başka yolunun olmadığını anlar çünkü Madi'nin tedavi olabilmesi için Irak'a geçmesi gerekmektedir. Ayoup'un ablası Rojin'de Madi'nin tedavisi için tek çareyi başlık parası karşılığında İranlı bir adamla evlenmekte bulur ancak bu da çözüm olmayacaktır. Ayoup (Eyüp) son çare olarak Madi'yi alarak kaçakçılarla birlikte sınırı geçmeye çalışır . Bu zorlu yolculukta, dondurucu soğuk ve yoğun kar yüzünden donma riskiyle karşı karşıya kalan atlara ve katırlara viski içirilmektedir. Yani bu yolculukta insanların görmediği özen hayvanlara gösterilecektir ancak viski içirilerek sarhoş edilen atlar trajik bir olaya sebep olacaktır. 2000 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Kamera Ödülü’nü alan, belgesel üslûbuna sahip bu filmin konusu ve kişileri tamamen gerçektir. İyi seyirler

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Sarhoş Atlar Zamanı (Zamani Barayé Masti Asbha / Dema Hespên Serxweş / A Time For Drunken Horses ) "
 1. REŞAT 23 Aralık 2013, 12:29 -

  harikaydı çokağladım

 2. mehmetcan 20 Aralık 2013, 12:29 -

  harikaydı film çocukken izlemiştim hayal meyal hatırlıyorum çokgüzel umarım tv ekrana verirler :)

 3. Atilla 23 Mart 2013, 12:29 -

  Bu Sarhoş Atlar Zamanı filmini sanırım ben 2005 de izlemiştim. O zaman biraz küçüktüm ama çok etkilenmiştim. Şimdi bi daha izleyeceğim. Kürtçeydi ama türkçesini bulmanız sevindirici bazı kaçırdığım kelimeler olabiliyor.

Fullmuvi.com sitesinde 2014 yılının en iyi ve en yeni filmlerini, eski nostalji filmleri Türkçe dublaj Film izleme alternatifi ile full ve hd film izleme ayrıcalığıyla online ve bedava izleyebileceksiniz. En yeni vizyon filmleri yani vizyondaki filmler ile geçmiş yıllardaki en kaliteli ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki puanı gayet yüksek yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com sitesindeki en iyi ve vizyondaki en yeni filmleri burada bulabilirsiniz. Buna ek olarak Google sitemizde daha rahat gezsin diye Sitemap da eklendi.