film izle
  • Abone Ol
  • Facebook
  • Twitter
  • Google

Mem û Zin

02-02-2013

Film Bilgileri
Mem û Zin
10.967

Konu: 17.y.y.'da Ahmede Xani'nin yazdığı Mem û Zin destanı sadece aşkı değil, kürt halkının kültürünü de yansıtmıştır. Bu destandan uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan Mem û Zin filmi kavuşamayacakları en başından belli olan iki gencin acı dolu aşk hikayesini anlatıyor. Kürt kültürünü açısından önemli veriler sunan film, mistik görünümleriyle bilinen Mardin, Midyat, Nusaybin, Hasankeyf ve Cizre'de çekilmiştir.1991 yılında çekilen bu film, Türkiye'nin ilk kürtçe filmi olma özelliğine sahip.İyi seyirler

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
2 yorum bulunmaktadır: " Mem û Zin "
  1. Okan 15 Nisan 2013, 12:29 -

    Mükkemmel bir kürtçe film. izlemek için can atıyordum sonunda izleyebildim Memu Zini.

  2. Serhat 15 Şubat 2013, 12:29 -

    Mem’u Zin kürt filmleri arasında en çok dikkatimi çekenlerden bir tanesi. Kürt halkının büyük destanlarından bir tanesini anlatıyor. Bu film izlenmeli izletilmeli herkese.

Fullmuvi.com sitesinde 2014 yılının en iyi ve en yeni filmlerini, eski nostalji filmleri Türkçe dublaj Film izleme alternatifi ile full ve hd film izleme ayrıcalığıyla online ve bedava izleyebileceksiniz. En yeni vizyon filmleri yani vizyondaki filmler ile geçmiş yıllardaki en kaliteli ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki puanı gayet yüksek yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com sitesindeki en iyi ve vizyondaki en yeni filmleri burada bulabilirsiniz. Buna ek olarak Google sitemizde daha rahat gezsin diye Sitemap da eklendi.