film izle
  • Abone Ol
  • Facebook
  • Twitter
  • Google

Mary ve Max (Mary and Max)

09-02-2013

Film Bilgileri
Mary ve Max (Mary and Max)
1.140

Konu: Adam Elliot'ın yazdığı ve yönettiği stopmotion türündeki film Mary ve Max, birbirlerini hiç görmemiş iki kişinin cinsiyet, yaş ve yaşayış olarak birbirlerine uzak olmalarına rağmen hayatın içerisinde hissettikleri duyguların bir o kadar yakın olabileceğini göstermektedir. Avustralya'da yaşayan Mary, ailesinin ilgi ve şefkatinden yoksun,sürekli içki içen bir anneye, dünyadan kopuk bir babaya sahip, horozu ve yıllardır evinden çıkamayan agorafobi sahibi yaşlı karşı komşusundan başka arkadaş olarak sayabileceği kimsesi olmayan minik sevimli bir kızdır. Max ise; talihsiz, obezite, obsesif, toplumun erdem olarak addettiği pek çok davranışı doğallığıyla hiçe sayan, evcil hayvanları, gözleri görmeyen ve kafadan kontak bir yan komşusunu saymazsak psikoloğu dışında kimsesi olmayan, aşk adına herhangi deneyim yaşamamış,44 yaşında, Amerika'da yaşayan bir adamdır. Gerçek bir olaydan uyarlanma olan hikayemiz, hiç arkadaşı olmayan Mary'nin bir gün annesiyle birlikte gittiği postahaneden rastgele bir isim ve adres alması ve mektup yazmasıyla başlar. ;Bu mektup 20 yıl sürecek bir arkadaşlığın ilk adımıdır. İnsanlarla konuşmaktan hoşlanmayan Max, mektup geldiğinde hastalığı dolayısıyla endişelenir ve cevap yazıp yazmamakta kararsız kalır ancak sonunda dayanamayarak cevap verir. radan yıllar geçerken birbirlerine hayatlarını naif bir şekilde açan Mary ve Max, yalnızlıklarından da yavaş yavaş kurtulmaya başlarlar.Fakat Mary'nin açık yüreklilikle yazdığı şeyler Max'in hastalığını tetikle ve krize girmesine sebep olur.Uzun süre hastanede yatıp Mary'e cevap veremediğinde bile, Mary, Max'ı kaybettiğini değil Amerika'da mürekkebin bittiğini düşünür. Seneler geçmeye devam ederken, Mary büyümüş evlilik kararı almıştır.Evliliğiyle birlikte yitirdiği özgüvenini de tekrar kazanmaya başlayan Mary, Max'e sormadan onun üzerine bir kitap yazar. Kendisini kullanılmış hisseden Max küplere biner ve bir daha Mary'le konuşmak istemez. İşte bu noktada bu iki arkadaşın birbirlerine ne kadar bağlandığını e aslında hayatlarındaki olumlu gelişmelerin kaynağının birbirleriyle olan paylaşımları olduğunu anlarız. Max'i kaybetmenin üzüntüsüne kapılan Mary günlerini yalnızca Max'ten haber beklemekle geçirmeye ve gitgite annesi gibi olmaya başlar. Evliliği biter, kariyeri altüst olur. Bu kötü dönem Max'in mektubuyla düzelir ve Mary hayatını tekrar yoluna koyar. Artık tek düşüncesi arkdaşının yanına Amerika'ya gitmektir. İyi seyirler

Filmden Kareler
Resim Eklenmedi
Benzer Filmler
2 yorum bulunmaktadır: " Mary ve Max (Mary and Max) "
  1. barış 21 Mayıs 2013, 12:29 -

    ağlamaya az kaldı doktorrrrrr

  2. Serhat 09 Şubat 2013, 12:29 -

    Konusu anlatmış resmen filmin ne kadar güzel olduğunu. daha önce nasıl izlemediğime şaşıyor ve hemen filmi izlemeye geçiyorum. Teşekkürler bu animasyon film için:))

Fullmuvi.com sitesinde 2014 yılının en iyi ve en yeni filmlerini, eski nostalji filmleri Türkçe dublaj Film izleme alternatifi ile full ve hd film izleme ayrıcalığıyla online ve bedava izleyebileceksiniz. En yeni vizyon filmleri yani vizyondaki filmler ile geçmiş yıllardaki en kaliteli ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki puanı gayet yüksek yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com sitesindeki en iyi ve vizyondaki en yeni filmleri burada bulabilirsiniz. Buna ek olarak Google sitemizde daha rahat gezsin diye Sitemap da eklendi.